web site traffic Satellite’den Madalya Gelmedi – Parat Ripost Dergi

Satellite’den Madalya Gelmedi

eskrim-satellite-antalya-2017

Ge├žti─čimiz hafta sonunda uluslararas─▒ arenada sporcular─▒m─▒z farkl─▒ ├╝lkelerde ter d├Âkerken bu alandaki organizasyonlar─▒n─▒ birine T├╝rkiye ev sahipli─či yapt─▒. Antalya’da B├╝y├╝kler Kad─▒n Fl├Âre bran┼č─▒nda d├╝zenlenen ve 10 ├╝lkeden 35 sporcunun m├╝cadele etti─či Satellite turnuvas─▒nda piste ├ž─▒kan sporcular─▒m─▒z madalya kazanma ba┼čar─▒s─▒ g├Âsteremedi.

Rio’daki Olimpiyat Oyunlar─▒’nda ├╝lkemizi temsil eden ─░rem Karamete turnuvay─▒ 5. s─▒rada tamamlayan isim oldu.

─░rem Karamete ilk turdaki t├╝m ma├žlar─▒n─▒ kazanarak 2. s─▒rada tur atlad─▒. Ba┼čar─▒l─▒ eskrimcimiz 32’lik tabloyu ma├ž oynamadan ge├žtikten sonra 16’l─▒k tabloda Romanya’dan Ana Boldor’u 15-4 ma─člup edip ├žeyrek finale y├╝kseldi. ─░rem Karamete ├žeyrek finalde Kolombiya’dan Loretta Saskia Van Erven Garcia’ya 15-10 yenilerek turnuvaya veda etti ve 5. s─▒ray─▒ ald─▒.

M├╝sabakalar sonunda ─░rem Karamete’yi ├žeyrek finalde turnuvan─▒n d─▒┼č─▒na iten Kolombiyal─▒ eskrimci┬áLoretta Saskia Van Erven Garcia alt─▒n madalyan─▒n sahibi oldu. ─░talya’dan Marta Cammilletti g├╝m├╝┼č madalya kazan─▒rken bronz madalyalar Romanya’dan Malina Calugareanu ve Polonya’dan Martyna Dlugosz aras─▒nda payla┼č─▒ld─▒.

Satellite’de m├╝cadele eden di─čer T├╝rk sporculardan Firuze Ay┼čen G├╝ne┼č 10. olurken Simay Do─čanay 19., Cansu Umay Vardar 21., Deniz Sona Topkoru 25., Eyl├╝l ─░├žg├Âren 26., Merve Karamete 27., G├Âzde Karab─▒y─▒k 28., Fatmanur G├╝len 29., Zeynep Su Mazlumo─člu 30. ve Mehlika F─▒rat 32. s─▒ray─▒ ald─▒lar.

Kemer’deki Satellite turnuvas─▒yla ayn─▒ tarihlerde yine B├╝y├╝kler kategorosindeki bir di─čer organizasyona Katar’─▒n Doha ┼čehri ev sahipli─či yapt─▒.

Doha’da Kad─▒nlar ve Erkekler Epe bran┼člar─▒nda d├╝zenlenen Grand Prix turnuvas─▒nda erkek epecilerimiz puan kovalad─▒. M├╝sabakalar sonunda temsilcilerimizden Emir ┼×endut 71. olurken Harun Mihrio─člu 148. ve Orkun G├Âkbulut da 174. s─▒rada kendine yer buldu.

Gen├žler ya┼č grubundaki tek turnuva ise Almanya’n─▒n Dormagen kentinde K─▒zlar ve Erkekler K─▒l─▒├ž bran┼člar─▒nda d├╝zenlenen D├╝nya Kupas─▒ oldu.

Dormagen’deki Gen├žler D├╝nya Kupas─▒’nda piste ├ž─▒kan temsilcilerimizden K─▒zlar K─▒l─▒├ž bran┼č─▒nda m├╝cadele eden Nisanur Erbil ba┼čar─▒l─▒ bir performans ortaya koyarak turnuvay─▒ ilk 32 aras─▒nda tamamlad─▒.

Nisanur Erbil ilk turu 5 galibiyet ve 1 ma─člubiyet ile geride b─▒rak─▒p 10. s─▒rada tur atlad─▒. 128’lik eleme tablosunu ma├ž yapmadan ge├žen sporcumuz 64’l├╝k tabloda Amerika Birle┼čik Devletleri’nden Martha Merriam’─▒ 15-8 ma─člup edip ad─▒n─▒ ilk 32 aras─▒na yazd─▒rd─▒. Sporcumuz 32’lik tabloda ev sahibi Almanya’dan Madeleine Becker’e 15-12 yenilerek elendi ve 18. s─▒rada kendine yer buldu.

Dormagen’de ayn─▒ bran┼čta ├╝lkemizi temsil eden di─čer sporcular─▒m─▒zdan Aylin ├çak─▒r 53., Deniz Selin ├ťnl├╝da─č 80. ve Melis Sar─▒├žam da 104. oldular.

Erkekler K─▒l─▒├ž bran┼č─▒nda ise Umut Kaya 45., Muhammed Anas─▒z 67., Mehmet Fatih Ant 74. ve Atakan ─░slam Hezer 102. s─▒rada D├╝nya Kupas─▒’n─▒ tamamlad─▒lar.

9-10 Aral─▒k 2017 tarihlerinde uluslararas─▒ arenada Y─▒ld─▒zlar ya┼č grubunda d├╝zenlenen iki turnuvaya ise Fransa’n─▒n Cabries ve Grenoble kentileri ev sahipli─či yapt─▒. Cabries’de Fl├Âre bran┼č─▒nda, Grenoble’de ise Epe bran┼č─▒nda Y─▒ld─▒zlar Avrupa Circuit turnuvalar─▒ oynand─▒.

Cabries’deki turnuvada K─▒zlar Fl├Âre bran┼č─▒nda piste ├ž─▒kan sporcular─▒m─▒zdan ─░rem Tosun 155., Miray Selin Ar─▒c─▒ 168. s─▒ray─▒ al─▒rken Erem Ekin G├Âk├že ve Seyhan Selay Kum da 177. s─▒ray─▒ payla┼čt─▒.

Erkekler Fl├Âre’de ise Alp Ey├╝po─člu 83., Poyran Tuncer 119., Utku ├ľzyal├ž─▒n 130., Baha Baykal ├çetinel 166. ve O─čuzhan G├Âkdeniz de 212. s─▒rada turnuvay─▒ tamamlayan isimler oldular.

Turnuvan─▒n tak─▒m kar┼č─▒la┼čmalar─▒nda Erkek Fl├Âre’de┬áAlp Ey├╝po─člu, Baha Baykal ├çetinel, Poyran Tuncer ve Utku ├ľzyal├ž─▒n’dan kurulu ekibimiz piste ├ž─▒kt─▒. Kar┼č─▒la┼čmalar─▒n ilk turundaki pul ma├žlar─▒nda Fransa 15 tak─▒m─▒n─▒ 45-20 ma─člup eden ekibimiz Almanya 4 tak─▒m─▒na 45-43 yenilip 18. s─▒radan direkt eleme tablosuna yerle┼čti. Ekibimiz daha sonra 32’lik tabloda Rusya 4 tak─▒m─▒na 45-27 yenilerek elendi ve 22. s─▒ray─▒ ald─▒.

Grenoble’deki Y─▒ld─▒zlar Circuit Turnuvas─▒’n─▒n K─▒z Epe bran┼č─▒nda ├╝lkemizi temsil eden sporculardan Zeynep ├ľzdal ┬á113. olurken Dila Ekrem 159., Lal Sarpkaya 170. ve Aybike K├Âse de 183. s─▒rada kendine yer buldu.

Aybike K├Âse,┬áDila Ekrem, Lal Sarpkaya ve Zeynep ├ľzdal’dan olu┼čan ekibimiz turnuvan─▒n tak─▒m kar┼č─▒la┼čmalar─▒nda da ter d├Âkt├╝. Ekibimiz 32’lik tabloda Fransa 2 tak─▒m─▒na 45-32 yenildi ve 23. s─▒rada turnuvay─▒ tamamlad─▒.

Turnuvan─▒n Erkek Epe bran┼č─▒nda ise tek sporcumuz piste ├ž─▒kt─▒. Batuhan Gezer m├╝sabakalar sonunda 186. s─▒rada kendine yer buldu.

 

 

 

 

YORUM YAZ

E-posta hesab─▒n─▒z yay─▒mlanmayacak. Gerekli alanlar * ile i┼čaretlenmi┼člerdir