web site traffic Aylin ak覺r ve Yal覺n ahin Sofya’dan Bronz Madalyayla Ayr覺ld覺 – Parat Ripost Dergi

Aylin ak覺r ve Yal覺n ahin Sofya’dan Bronz Madalyayla Ayr覺ld覺

eskrim-sofya-circuit-2016

Bulgaristan’覺n bakenti Sofya’da d羹zenlenen Y覺ld覺zlar Avrupa Circuit turnuvas覺nda m羹cadele eden eskrimcilerimizden Aylin ak覺r ve Yal覺n ahin baar覺l覺 performanslar sergileyerek 羹lkemiz ad覺na bronz madalya kazanma baar覺s覺 g繹sterdiler.

K覺l覺癟癟覺lar覺 bir araya getiren turnuvan覺n ilk g羹n羹nde Erkekler K覺l覺癟 bran覺nda ferdi m羹sabakalar oynan覺rken k覺zlar tak覺m kar覺lamalar覺nda m羹cadele etti.

襤lk turu malubiyet y羹z羹 g繹rmeden geride b覺rakan Yal覺n ahin direkt eleme tablosuna 8. s覺radan yerleip 128’lik tabloyu ma癟 oynamadan ge癟ti. Sporcumuz 64’l羹k eleme tablosunda B羹y羹k Britanya’dan Oliver Edwardes’i 15-5, 32’lik tabloda da Ukrayna’dan Daniel Yeremenko’yu 15-10 yenerek ilk 16 aras覺na girdi. Yal覺n ahin 16’l覺k tabloda Yiit Peker’i 15-12, 癟eyrek finalde de Romanya’dan Rares Ailinca’y覺 15-13’l羹k skor ile malup etmesinin ard覺ndan yar覺 finalde kar覺lat覺覺 B羹y羹k Britanya’dan James Edwards’a 15-5 yenilerek elendi ve 3. olarak bronz madalyan覺n sahibi oldu.

Ayn覺 branta 羹lkemizi temsil eden sporculardan 襤smethan Armaan da turnuvay覺 ilk 8 aras覺nda tamamlayarak 繹nemli bir baar覺ya imza att覺.

襤smethan Armaan ilk turda 5 galibiyet ve 1 malubiyet alarak 21. s覺rada ikinci tura y羹kseldi. Sporcumuz 128’lik tabloyu ma癟 oynamadan ge癟tikten sonra 64’l羹k tabloda Yunanistan’dan Antonios Zaravelis’i 15-7, 32’lik tabloda B羹y羹k Britanya’dan Thomas Woodland’i 15-10, 16’l覺k tabloda da Romanya’dan Vlad Gradisteanu’yu 15-7 malup etmesinin ard覺ndan 癟eyrek finaldeB羹y羹k Britanya’dan James Edwards’a 15-10 yenildi ve turnuvay覺 7. s覺rada tamamlad覺.

Dier erkek k覺l覺癟癟覺lar覺m覺zdan Yiit Peker 9., Umut Kaya 12., 襤brahim Ahmed Acar 17., Yaan Soykan 24., Burak Bera Agez 42., Eren K覺l覺癟 47., Selim Mourad Layouni 50., Osman Arda Katar 61., Emir Din癟gil 62., Bilgehan ahlan 64., Sinan Par 65., zkan Zorlu Y覺ld覺r覺m 70., Uur 襤lier 74., Emirhan Buladi 82., Kaan Kavak 90., Kerem Aksel 95. ve Muhammed Furkan Kalender 102. oldular.

Ayn覺 g羹n K覺zlar K覺l覺癟 bran覺nda oynanan tak覺m kar覺lamalar覺nda Aylin ak覺r, Deniz Aralan, Deniz Aralan ve Doa Acar’dan kurulu T羹rkiye 1 tak覺m覺 turnuvay覺 3. s覺rada tamamlad覺.

T羹rkiye 1 tak覺m覺 16’l覺k tabloda T羹rkiye 5’i 45-30 ve 癟eyrek finalde Ukrayna 2’yi 45-36 malup ettikten sonra yar覺 finalde Ukrayna 1’e 45-45-27 yenilerek elendi. 癟羹nc羹l羹k ma癟覺nda Deniz Selin nl羹da, Sevgi Er, Yasemin Yeltekin ve Zeynep Kurt’un oluturduu T羹rkiye 3 tak覺m覺 ile kar覺 kar覺ya gelen T羹rkiye 1 tak覺m覺 ma癟覺 45-37 kazanarak 羹癟羹nc羹l羹k k羹rs羹s羹ne 癟覺kan taraf oldu.

K覺zlar K覺l覺癟 bran覺ndaki tak覺m kar覺lamalar覺n覺 T羹rkiye 3 tak覺m覺 4. s覺rada tamamlarken T羹rkiye 5 tak覺m覺 13., T羹rkiye 2 tak覺m覺 20. ve T羹rkiye 4 tak覺m覺 22. oldular.

Sofya’da d羹zenlenen turnuvan覺n ikinci g羹n羹nde k覺z k覺l覺癟癟覺lar ferdi m羹sabakalar i癟in piste 癟覺kt覺.

Turnuvay覺 bronz madalya ile noktalayan sporcumuz Aylin ak覺r ilk turda 4 galibiyet ve 1 malubiyet elde ederek 27. s覺rada tur atlad覺. 128’lik tabloyu ma癟 yapmadan geride b覺rakan Aylin ak覺r 64’l羹k tabloda Romanya’dan Emma Iacob’u 15-13, 32’lik tabloda Yunanistan’dan Kalliopi Kalouta’y覺 15-9, 16’l覺k tabloda Romanya’dan Ioana Radu’yu 15-10 ve 癟eyrek finalde de Ukrayna’dan Oleksandra Korsak’覺 15-9 yenmesinin ard覺ndan yar覺 finalde Bulgaristan’dan Yoana Ilieva’ya 15-3 malup olarak elendi ve bronz madalyan覺n sahibi oldu.

Piste 癟覺kan k覺l覺癟癟覺lar覺m覺z Deniz Selin nl羹da da iyi bir performans ortaya koyarak 癟eyrek final oynad覺. Deniz Selin nl羹da ilk turda 4 galibiyet ve 2 malubiyet alarak 36. s覺rada tur atlad覺. Sporcumuz 128’lik tabloyu ma癟 oynamadan ge癟tikten sonra 64’l羹k tabloda Bulgaristan’dan Katrin-Maria Jivkova’y覺 15-11, 32’lik tabloda da Lizzie Moffat’覺 15-11 yenerek ilk 16 aras覺na girdi. 16’l覺k tabloda Ukrayna’dan Iryna Piznyur’u da 15-11’lik skor ile turnuvan覺n d覺覺na iten Deniz Selin nl羹da 癟eyrek finalde bir dier Ukraynal覺 Daria Gontsova’ya 15-12 yenilerek elendi ve turnuvay覺 7. s覺rada tamamlad覺.

K覺zlar K覺l覺癟 bran覺nda ter d繹ken dier temsilcilerimizden Doa Acar 10., Deniz Aralan 24., Selin zkan 31., Yasemin Yeltekin 35., Defne Tanr覺s覺n覺bilir 36., Maya Ata癟 Kurtulmu 37., Delfinsu Aydoan 50., Sevgi Er 57., Melis Sar覺癟am 59., Zeynep Kurt 63., I覺l Ulusalolu 65., Sude Aksel 67., Beyza K繹fteciolu 70., Melis Doan 76., Berfin Nur zarslan 78., G羹l Arslan 82., Beray Su Karako癟 91. ve Aysu Zeynep elebi 102. s覺rada kendilerine yer buldular.

Ayn覺 g羹n Erkekler K覺l覺癟 bran覺nda oynanan tak覺m kar覺lamalar覺nda Burak Bera Agez, 襤smethan Armaan ve Umut Kaya’dan kurulu T羹rkiye 1 tak覺m覺 6. olurken T羹rkiye 4 tak覺m覺 15., T羹rkiye 2 tak覺m覺 19. ve T羹rkiye 3 tak覺m覺 21. oldular.

Ayn覺 tarihlerde Avusturya’n覺n M繹dling kentinde Fl繹re bran覺nda d羹zenlenen Y覺ld覺zlar Avrupa Circuit turnuvas覺nda da 2 fl繹recimiz m羹cadele etti. K覺zlar Fl繹re bran覺nda ter d繹ken sporcular覺m覺zdan B羹ra Okumu 117. ve Ekin Su Har覺mc覺 193. s覺rada turnuvay覺 tamamlad覺lar.

Uluslararas覺 arenada ge癟tiimiz hafta sonu d羹zenlenen dier turnuvalara ise Fransa ve Senegal ev sahiplii yapt覺.

Senegal’in Dakar ehrinde B羹y羹kler Erkek K覺l覺癟 bran覺nda d羹zenlenen D羹nya Kupas覺’nda ter d繹ken Enver Y覺ld覺r覺m turnuvay覺 60. s覺rada tamamlad覺.

襤lk turda 2 galibiyet ve 3 malubiyet alan Enver Y覺ld覺r覺m 繹n eleme tablosunda Senegal’den Mouhamadou Moustapha Sall’i 15-11 malup ettikten sonra 64’l羹k ana tabloda Amerika Birleik Devletleri’nden Eli Dershwitz’e 15-10 malup olup elendi ve 60. s覺ray覺 ald覺.

Fransa’n覺n St. Maur kentinde ise Kad覺nlar Fl繹re bran覺nda B羹y羹kler D羹nya Kupas覺 d羹zenlendi. D羹nya Kupas覺’nda 羹lkemizi temsil eden sporcular覺m覺zdan 襤rem Karamete 124., Cansu Umay Vardar 143., Firuze Ayen G羹ne 145. ve G繹k癟e Su Avc覺 148. oldular.

YORUM YAZ

E-posta hesab覺n覺z yay覺mlanmayacak. Gerekli alanlar * ile iaretlenmilerdir