web site traffic 2017-2018 Sezonu A├ž─▒k Turnuva’yla Ba┼člad─▒ – Parat Ripost Dergi

2017-2018 Sezonu A├ž─▒k Turnuva’yla Ba┼člad─▒

eskrim-ankara-acik-yildiz-genc-2017

2017-2018 sezonun ilk turnuvas─▒ Ankara’n─▒n Sincan il├žesinde Y─▒ld─▒zlar ve Gen├žler kategorisinde d├╝zenlendi. 6-11 Eyl├╝l 2017 tarihlerinde d├╝zenlenen A├ž─▒k Turnuva’da epeciler, fl├Âreciler ve k─▒l─▒├ž├ž─▒lar sezonun ilk puanlar─▒n─▒ ald─▒.

Turnuvan─▒n ilk 3 g├╝n├╝nde Gen├žler kategorisinde m├╝sabakalar oynan─▒rken son 3 g├╝n├╝nde Y─▒ld─▒zlar kategorisinde m├╝cadele eden eskrimciler piste ├ž─▒kt─▒.

Sincan’da ilk g├╝n oynanan Gen├žler K─▒z K─▒l─▒├ž bran┼č─▒ndaki m├╝sabakalar sonunda Bursa Ferdi sporcular─▒ ilk iki s─▒ray─▒ payla┼čt─▒. Aylin ├çak─▒r alt─▒n madalyan─▒n sahibi olurken g├╝m├╝┼č madalya Melis Sar─▒├žam’a gitti. Bu bran┼čta ├╝├ž├╝nc├╝ s─▒ray─▒ Samsun Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Nisanur Erbil ve ─░zmir B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Deniz Selin ├ťnl├╝da─č ald─▒.

Gen├žler Erkek K─▒l─▒├ž bran┼č─▒nda ise Ankara Vi┼čnelik Tenis Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Ya─čan Soykan birincili─či elde ederken Ankara K─▒l─▒├ž Gen├žlik ve Spor Kul├╝b├╝’nden ─░brahim Ahmed Acar ikinci, Eski┼čehir Demirspor Kul├╝b├╝’nden Muhammed Anas─▒z ve Ankara Anka Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Atakan ─░slam Hezer ├╝├ž├╝nc├╝ oldu.

A├ž─▒k Turnuva’n─▒n ikinci g├╝n├╝nde Gen├žler kategorisinde Fl├Âre m├╝sabakalar─▒ oynand─▒.

Gen├žler K─▒z Fl├Âre’de Bal─▒kesir Ferdi sporcusu Fatmanur G├╝len mutlu sona ula┼čt─▒. ─░kincilik Ankara Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Nazl─▒ Ceren Alio─člu’nun olurken bronz madalyalar Eski┼čehir Ferdi sporcusu Azra Tu─č├že Kaya ve Kocaeli Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Melike Ta┼čdelen’e gitti.

Gen├žler Erkek Fl├Âre bran┼č─▒nda ise ─░stanbul Alt─▒nyurt Spor Kul├╝b├╝’nden Utku ├ľzyal├ž─▒n ┼čampiyonlu─ču g├Â─č├╝slerken Mersin Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Efe Amil Say g├╝m├╝┼č, ─░stanbul Ferdi sporcusu G├Ârkem Bekbulat ve ─░stanbul Alt─▒nyurt Spor Kul├╝b├╝’nden Alp Ey├╝po─člu bronz madalya kazand─▒.

Turnuvan─▒n Gen├žler kategorisine ayr─▒lm─▒┼č program─▒n son g├╝n├╝nde epeciler kozlar─▒n─▒ payla┼čt─▒.

M├╝sabakalar sonunda K─▒z Epe bran┼č─▒nda s─▒ralama Ad─▒yaman Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Nisanur ├ľzkalayc─▒, ayn─▒ kul├╝pten Ba─čdag├╝l Tuncan, Ankara Ferdi Sporcusu S─▒dal Aslan ve ─░zmir B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Lal Erman ┼čeklinde oldu.

Gen├žler Erkek Epe’de ise Mersin Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Ali Ege Say birincilik k├╝rs├╝s├╝ne ├ž─▒karken Erzurum Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Bumin Ka─čan ├ľzdemir ikincilik k├╝rs├╝s├╝nde, Konya Efsane Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Hilmi Taha Ekenler ve AzerbaycanÔÇÖdan Barat Guliyev de ├╝├ž├╝nc├╝l├╝k k├╝rs├╝s├╝nde yer alan isimler oldular.

Gen├žler kategorisinde ya┼čanan heyecan turnuvan─▒n 4. g├╝n├╝nde yerini Y─▒ld─▒zlar kategorisinde yar─▒┼čan eskrimcilerin m├╝cadelesine b─▒rakt─▒.

Y─▒ld─▒zlar kategorisinde ilk madalya m├╝cadelesi k─▒l─▒├ž├ž─▒lar aras─▒nda ya┼čand─▒.

Y─▒ld─▒zlar K─▒z K─▒l─▒├ž bran┼č─▒nda ─░zmir B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Deniz Selin ├ťnl├╝da─č alt─▒n madalyaya uzanmay─▒ ba┼čar─▒rken Bursa Ferdi sporcusu Aylin ├çak─▒r ikinci s─▒ray─▒ ald─▒. M├╝sabakalar sonunda bronz madalya kazanan isimler ise Bursa Ferdi sporcusu Bilge Su G├╝r ve ─░stanbul TED Spor Kul├╝b├╝’nden I┼č─▒l Ulusalo─člu oldu.

Ayn─▒ bran┼čta erkekler aras─▒nda ya┼čanan madalya m├╝cadelesinin sonunda ┼čampiyonluk Ankara K─▒l─▒├ž Gen├žlik ve Spor Kul├╝b├╝’nden Umut Kaya’n─▒n oldu. Umut Kaya’y─▒ Samsun Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden ├ľzkan Zorlu Y─▒ld─▒r─▒m, Kastamonu Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Emirhan ├çiftci ve Ankara Bekir Y─▒lmaz ─░lk├Â─čretim Okulu Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Muhammed Furkan Kalender takip ettiler.

Sincan’─▒n ev sahipli─činde d├╝zenlenen A├ž─▒k Turnuva’n─▒n 5. g├╝n├╝nde Y─▒ld─▒zlar kategorisinde K─▒z ve Erkek Fl├Âre bran┼člar─▒nda madalyalar sahiplerini buldu.

Y─▒ld─▒z K─▒z Fl├Âre’de ─░stanbul Marmara Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Zeynep Su Mazlumo─člu birinci, Eski┼čehir Ferdi sporcusu Azra Tu─č├že Kaya ikinci, ─░stanbul Marmara Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Selma Defne Karataban ve Kocaeli Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Melike Ta┼čdelen ├╝├ž├╝nc├╝ oldular.

Y─▒ld─▒z Erkek Fl├Âre bran┼č─▒nda ise ─░stanbul Alt─▒nyurt Spor Kul├╝b├╝’nden Poyraz Tuncer alt─▒n madalyay─▒ boynuna takan isim olurken ─░stanbul Marmara Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Tuna Akyol g├╝m├╝┼č madalya kazand─▒. Bu bran┼čtaki bronz madalyalar ─░stanbul Alt─▒nyurt Spor Kul├╝b├╝’nden Alp Ey├╝po─člu ve ─░stanbul Ferdi sporcusu Emir T├Âr├╝ aras─▒nda payla┼č─▒ld─▒.

Turnuvan─▒n son g├╝n├╝nde Y─▒ld─▒zlar kategorisindeki epeciler kozlar─▒n─▒ payla┼čt─▒.

Y─▒ld─▒zlar K─▒z Epe bran┼č─▒nda ya┼čanan heyecan sonunda mutlu sona ula┼čan isim Ankara Ferdi sporcusu ┼×evval Sa─č─▒r oldu. Ankaral─▒ eskrimciyi Kocaeli B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi Ka─č─▒t Spor Kul├╝b├╝’nden Emine ─░pek Ayd─▒n, ─░stanbul Ferdi sporcusu Dila Ekrem ve Ankara ├çankaya Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Aleyna K─▒lba┼č takip ettiler.

Y─▒ld─▒zlar Erkek Epe’de ise Konya Efsane Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Hilmi Taha Ekenler birincili─či elde ederken Erzurum Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Burak Can U─čan ikinci, ─░zmir B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi Gen├žlik Spor Kul├╝b├╝’nden Can Cakar─▒z ile Mersin Eskrim Spor Kul├╝b├╝’nden Ahmet Taha Uysal ├╝├ž├╝nc├╝ s─▒ray─▒ alan sporcular oldular.

9 Eyl├╝l’e denk gelen turnuvan─▒n 4. g├╝n├╝nde D├╝nya Eskrim G├╝n├╝ de kutland─▒.

YORUM YAZ

E-posta hesab─▒n─▒z yay─▒mlanmayacak. Gerekli alanlar * ile i┼čaretlenmi┼člerdir